Postet nga: Fushë Kosovë

33 të testuarit nga Miradia e Ulët rezultojnë negativ me COVID-19

Kryetari i Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha ka bërë të ditur se nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka konfirmuar se 33 personat e testuar ...

Komuna e Fushë-Kosovës konfirmon 3 raste me COVID-19

Komuna e Fushë-Kosovës ka publikuar para pak minutash një informatë të re rreth të infektuarve me coronavirus nga kjo komunë.

Fushë Kosova ndan 404 mijë euro për luftimin e COVID-19

Komuna e Fushë Kosovës ka njoftuar se ka ndarë 404 mijë euro si masë për luftimin e COVID-19.

Fushë Kosova nënshkruan tenderin për 10 mijë kg miell

Në kohën kur Kosova dhe gjithë bota po lufton kundër pandemisë COVID – 19, Komuna e Fushë Kosovës ka nënshkruar një kontratë për furnizim me miell pë...

Fushë Kosovë, pronarët e lokaleve shkelin vendimet kundër coronavirusit

Tri raste të ndara janë raportuar në Policinë e Kosovës, ku pronarët i kanë hapur lokalet e tyre në Fushë Kosovë, ndonëse me vendim të Qeverisë kjo ë...

Të varfër dhe pa mbështetje: Romët, ashakalitë dhe egjiptasit presin dorën e shtetit

Më 13 mars edhe në Kosovë, si në shumicën e vendeve të botës, u shfaqën rastet e para të virusit COVID-10.

Pëlcet gypi i ujit në Bresje të Fushë Kosovës, mbetet pa furnizim një rrugë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se para pak çastesh ka shpërthyer një gyp i ujit në Bresje të Fushë Kosovës.

Pëlcet tubi, një pjesë e Fushë Kosovës mbetet pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se sot në orët e hershme të mëngjesit ka pëlcitur tubi i ujit me diametë...