Postet nga: ftesa

Ambasada e ShBA-së tregon pse Kosova nuk u ftua në ‘Samitin e Presidentit Biden për Demokraci’

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka konfirmuar që Republika e Kosovës nuk do të jetë pjesë e “Samiti i Presidentit për Demokraci” ...

Rama pranon ftesën e Kurtit: Me shumë kënaqësi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i është përgjigjur me anë të një postimi në Twtter homologut të tij Albin Kurti, për ftesën në Kosovë.

Refuzon ftesën e Speciales, pret dënimin e kriminelëve që i vranë familjarët

 

Ambasadori Heldt ia dorëzoi Albin Kurtit ftesën e Kancelares Merkel

 

Limaj: Ftesa e Speciales për Veselin, e padrejtë

Lideri i Nimsës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për liderin e PDK-së, Kadri Veseli.

Rama e quan të padrejtë thirrjen e Gjykatës Speciale për Veselin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas lajmit se ish-kryekuvendari dhe lideri i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar nga Gjykata Speciale.

Thaçi e uron presidentin e ri të Venezuelës, e fton atë në Kosovë

I pari i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka uruar presidentin e ri të zgjedhur të Venezuelës, Juan Guaido.

Shtatë ftesa në Hagë, KMDLNJ reagon për mënyrën e thirrjes

KMDLNJ përmes një kumtese për media ka thënë se çdo i ftuar nga Gjykata Speciale ka të drejtë ta dijë se në çfarë cilësie po ftohet.