Postet nga: ftesa

Rama pranon ftesën e Kurtit: Me shumë kënaqësi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i është përgjigjur me anë të një postimi në Twtter homologut të tij Albin Kurti, për ftesën në Kosovë.

Limaj: Ftesa e Speciales për Veselin, e padrejtë

Lideri i Nimsës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për liderin e PDK-së, Kadri Veseli.

Rama e quan të padrejtë thirrjen e Gjykatës Speciale për Veselin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas lajmit se ish-kryekuvendari dhe lideri i PDK-së, Kadri Veseli është ftuar nga Gjykata Speciale.

Thaçi e uron presidentin e ri të Venezuelës, e fton atë në Kosovë

I pari i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka uruar presidentin e ri të zgjedhur të Venezuelës, Juan Guaido.

Shtatë ftesa në Hagë, KMDLNJ reagon për mënyrën e thirrjes

KMDLNJ përmes një kumtese për media ka thënë se çdo i ftuar nga Gjykata Speciale ka të drejtë ta dijë se në çfarë cilësie po ftohet.

Trump e ftoi për vizitë Putinin në vitin 2019

Këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, tha se i ka dorëzuar presidentit rus, Vladimir Putin, një ftesë nga presidenti amerikan, Donald ...

Trump e fton Putinin për vizitë

Këshilltari për siguri kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, tha se i ka dorëzuar presidentit rus, Vladimir Putin, një ftesë nga presidenti amerikan, Donald ...

Papa merr ftesën për të vizituar Korenë Veriore

Papa Françesku ka pranuar të enjten një ftesë nga Koreja Veriore me ç’rast ka thënë se do të konsiderojë mundësinë që të realizojë një udhëtim historik ...