Postet nga: fsshk

Blerim Syla: Qeveria Kurti na detyroi të ndahemi për tetë orë nga pacientët

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë ka vazhduar edhe sot me protestë për të shprehur pakënaqësitë e tyre për mos miratim të Projektligjit të pagave ...

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë me padi ndaj ministrit Hekuran Murati për '3 milionëshin e përmendur'

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë do të padisë nesër ministrin e financave, Hekuran Muratin.

Apelohet që mjetet për dekorimin e qyteteve të investohen në shëndetësi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka apeluar tek të gjithë kryetarët e komunave që të kenë parasysh situatën e rënduar me pandeminë ...

​FSShK i dorëzon zyrës së kryeministrit peticionin për shtesën prej 300 eurove

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se sot i ka dorëzuar zyrës së kryeministrit peticionin e punëtorëve shëndetësore ...

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë kërkon përkrahjen edhe të AAK-së dhe Nismës Socialdemokrate për pagesat shtesë

Federata Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar gjatë ditës së sotme se pas përpjekjeve të vazhdueshme i është drejtuar edhe njëherë kryeministrit të ...

Tri sindikata paralajmërojnë veprime në rast se nuk i marrin pagat me rritje

Tri sindikata pothuajse me numrin më të madh të anëtarëve, do të mblidhen nesër për të diskutuar për Ligjin për Paga dhe për ...