Postet nga: FSHF

Adrian Bajrami flet pasi pranoi ftesën nga Kombëtarja e Shqipërisë

Adrian Bajrami i ka thënë “PO” ftesës nga Kombëtarja e Shqipërisë për të përfaqësuar Shqipërinë për dy ndeshjet miqësore që ...

Armando Duka rizgjidhet në krye të FSHF-së edhe për 4 vitet e ardhshme

Armando Duka është rizgjedhur në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit edhe për 4 vitet e ardhshme.

Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit, zyrtarë të UEFA-s monitorojnë procesin

Sikurse në Kosovë dhe në Shqipëri pritet të që zgjedhet kryetari i ri i Federatës së Futbollit.

Zgjedhjet për president të FShF-së shtyhen për 15 mars

Sot gjatë ditës është mbajtur Asambleja e Përgjithshme për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Kosova ngritet për dy pozita, Shqipëria për një pozitë në ranglistën e re të FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës në Futboll dhe Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar ngritje për dy pozita, respektivisht një pozitë në ranglistën e re të ...

Ilir Meta sulmin ndaj Armand Duka e quan akt terrorist

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka cilësuar si akt terrosit sulmin ndaj familjes së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Armand Duka: Kamerat e sigurisë kapën momentin e vendosjes së dinamitit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka reaguar për herë të parë pas shpërthimit me eksploziv që ndodhi gjatë mbrëmjes së sotme në hyrje ...

Konfirmohet stadiumi dhe ora e miqësores Spanjë-Shqipëri

Është konfirmuar stadiumi dhe ora e miqësores që pritet të zhvillohet në mes të Spanjës dhe Shqipërisë më 26 mars 2022.