Postet nga: frashër demaj

Promovohet libri për heroin e Koshares, Demaj: Salih Çekaj ishte përbashkuesi i shqiptarëve për çlirimin e Kosovës

Instituti i Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë ka promovuar sot, më 29.05.2024, librin “Salih Çekaj, veprimtaria politike dhe ushtarake” të historianit Frashër Demaj.

Historianët i reagojnë Aleksandar Vulin pasi e quajti "gënjeshtër" masakrën e Reçakut

Këmbëngulja e ministrit të Brendshëm serb se masakra e Reçakut e vitit 1999 është "një gënjeshtër e madhe" është pjesë e një politike të që...

Hatim Baxhaku: Deri në mars do bëjmë pesë mijë testime në ditë për COVID-19

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës Hatim Baxhaku, tha se deri në mars do të rrisin numrin e  testimeve për COVID-19.

Hatim Baxhaku: Covid-i nuk ishte gjithëherë shkaktari parësor i vdekjeve

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës Hatim Baxhaku, tha se ka dyshime që ka kualifikime të vdekjeve nga COVID-19, kur nuk ka qenë COVID-19 shkaktar i ...

Hatim Baxhaku nga LDK: Qeveria nuk po merr masat e duhura për tubimet politike

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Hatim Baxhaku, tha se Qeveria nuk po i merr masat e duhura për tubimet e partive politike.

Premtimet e LDK-së për arsim

Të ftuarit në emisionin "Debat Pernime" debatuan për arsimin.

Blerim Gashani: Do të bëjmë digjitalizimin e shkollave

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje Lista e Vjosa Osmanit, Blerim Gashani tha se do të fillojnë me digjitalizimin e shkollave sapo të përfundojnë zgjedhjet.

LDK premton hapjen e shkollave digjitale në shtatë regjione të Kosovës

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Frashër Demaj, ka thënë se kjo parti do të bëjë shumë punë në arsim.