Postet nga: frank-walter steinmeier

Flutura Kusari nderohet me Urdhrin e Meritave të Republikës Federale të Gjermanisë

Flutura Kusari, juriste e të drejtës së medias, është nderuar nga presidenti federal gjerman Frank-Walter Steinmeier me Urdhrin e Meritës së Republikës Federale të Gjermanisë në klasë...

Presidenti i Gjermanisë uron 16-vjetorin e Pavarësisë, përmend zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, i ka dërguar telegram urimi presidentes së vendit Vjosa Osmani, me rastin e shënimit të 16-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Zelensky viziton Gjermaninë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka arritur në Berlin për bisedime kritike, pasi liderët gjermanë njoftuan për një paketë të ndihmës ushtarake në vlerë prej 2.7 miliardë eurosh, ...

Presidentja Osmani takohet me presidentin gjerman

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier gjatë pjesëmarrjes së kurorëzimit të Mbretit Charles III.

Osmani bisedon me presidentin e Gjermanisë: Propozimi i BE-së, momentum i veçantë për dialogun

Presidentja e Kosoës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e saj gjerman, Frank-Walter Steinmeier.

Steinmeier në Shqipëri: Procesi i Berlinit, rruga drejt BE-së

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha se Procesi i Berlinit është rruga që përshpejton integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.

Steinmeier në Shkup: BE-ja pret normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha se rajoni i Ballkanit Perëndimor mbetet në agjendën evropiane, ashtu si edhe pritjet për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe ...

Presidenti gjerman kërkon tribunal për krime lufte për Putinin dhe Lavrovin

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha se duhet të krijohet një tribunal për krime të luftës kundër presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, dhe kryediplomatit rus, Sergei Lavrov, ...