Postet nga: Franca

Franca përgatitet për dalje nga izolimi

Franca është e gatshme të fillojë me lehtësimin e masave që janë ndërmarrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, tha kryeministri i vendit.

Rasti i parë në Francë me coronavirus thuhet të ishte në dhjetor

Një pacient i trajtuar në një spital afër Parisit më 27 dhjetor për pneumoni në të vërtetë kishte coronavirus, tha mjeku i tij.

Francë, 1,438 të vdekur sot nga COVID-19

Franca vazhdon të mbajë vendin e katërt me rastet e coronavirusit në botë me mbi 100 mijë raste.

Francë, numri i vdekjeve nga coronavirusi shkon mbi 10 mijë

Franca, gjatë ditës së djeshme ka regjisturar më shumë se 10 mijë vdekje nga coronavirusi, duke u bërë vendi i katërt që shkoi përtej këtij pragu ...

Franca porosit mbi një miliard maska

 

Franca e Gjermania kërkojnë që mocioni ndaj Qeverisë Kurti të rishqyrtohet ose të shtyhet

Ministritë e Punëve të Jashtme të Francës dhe Gjermanisë janë shprehur të shqetësuara me situatën politike në Kosovë, në kohën kur vendi po ballafaqohet edhe ...

Coronavirusi, Franca nga nesër izolohet

Franca do të hyjë në izolim të detyruar nga mesdita e së martës, tha Presidenti francez Emmanuel Macron në një fjalim kombëtar nga Pallati Elysee, raporton BBC.

Macron mohon zërat për izolimin e Francës

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka mohuar pretendimet se do të izolohet shteti i tij, për shkak të rasteve të shtuara me coronavirus në këtë shtet.