Postet nga: Franca

Franca ndihmon Kosovën me pajisje mjekësore

Ministria e Shëndetësisë ka pranuar nga ambasada franceze një donacion i cili përfshinë pajisje mjekësore për luftimin e pandemisë COVID-19.

Shtetet evropiane i bëjnë thirrje Iranit të respektojë marrëveshjen bërthamore

Fuqitë evropiane kanë paralajmëruar Iranin kundër nisjes së punës për prodhimin e uraniumit me bazë metali, duke thënë se kjo gjë është në kundërshtim ...

Franca mobilizon 100 mijë policë për të penguar tubimet në natën e fundit të vitit

Franca do mobilizojë 100 mijë policë dhe xhandarë në natën e vitit të ri për të ndërprerë festimet dhe do të futë në fuqi masat rrethuese për ...

Franca i shpërblen me shtetësi emigrantët që punuan në vijë të parë gjatë pandemisë

Qindra emigrantëve që janë duke punuar në vijat e para gjatë COVID-19 në shtetin e Francës, ky shërbim u është njohur me dhënie të shtetësisë, ...

Emanuel Macron rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas shfaqjes së simptomave dhe do izolohet, raporton BBC

Protesta anti-franceze në disa vende me shumicë myslimane

Dhjetëra mijëra myslimanë në Bangladesh, Pakistan, Liban, në territoret Palestineze, dhe vende tjera arabe, protestuan kundër presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili ka mbrojtur të ...

Erdogan u bën thirrje turqve që t’i bojkotojnë mallrat franceze

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u bëri thirrje turqve që të mos blejnë kurrë mallra franceze, ndërsa kërkoi nga udhëheqësit e Bashkimit Evropian që ...

Franca dhe Italia goditen nga një stuhi e fuqishme

Të paktën dy njerëz kanë vdekur dhe 20 janë ende të zhdukur pasi një stuhi e fuqishme goditi Francën juglindore dhe Italinë veriperëndimore.