Postet nga: Franca

Kaos në Paris, gurë e gaz lotsjellës mes protestuesve dhe policisë

Protestuesit në Francë kanë shkaktuar kaos në ditën e 1 majit.

Haradinaj: Takimi i Berlinit, diskutim i sinqertë për normalizim të raporteve Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se mirëpret takimin e Nivelit të Lartë Joformal më 29 prill në Berlin, që bën bashkë udhëheqësit e ...

Shqipëria ndan 100 mijë euro për rindërtimin e katedrales Notre-Dame

Qeveria e Shqipërisë ka vendosur që t'i japë 100 mijë euro Qeverisë së Francës për rindërtimin e katedrales Notre-Dame në Paris, pas dëmeve të shkaktuara nga ...

Avdullah Hoti: Franca nuk ka nevojë për ndihmën tonë

Ndarja e mjeteve për restaurimin e katedrales Notre Damë nga Qeveria e Kosovës ka ngjalluar reagime të shumta nga anëtarë politikë në vend.

Macron bën thirrje për "rilindje evropiane"

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka propozuar një sërë reformash për të siguruar të ardhmen e Bashkimit Evropian.

Kosova dhe Franca avancojnë partneritetin për integrimet euro-atlantike

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani ka zhvilluar një takim me Geneviève Darrieusecq, sekretare e Shtetit pranë Ministres së Armatave, në kryeqytetin e Francës në Paris.

Franca e kthen ambasadorin në Itali

 

Macron zotohet për diskutim të të drejtave të njeriut në Egjipt