Postet nga: fotografimi i votës

Policia: Dy raste të dyshuara të fotografimit të votave në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se që nga orët e hershme të mëngjesit ka ndërmarrë të gjithë hapat e duhur për të kontribuar në mbarë...

Prokuroria sqaron pasojat nëse ziheni duke fotografuar votën

Arrestimi i një qytetari në Podujevë për fotografim të votës në zgjedhjet të cilat janë duke u zhvilluar në këtë komunë ngjalli debat në të gjithë vendin ...

Incident në Podujevë arrestohet një person

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se deri më tani kanë pranuar dy thirrje nga kryesuesja e qendrës së votimit në shkollën e mesme “Isa ...

Podujevë - Shënohet incidenti i parë, një i arrestuar për fotografim të votës

Një person është shoqëruar për intervistim në polici me urdhër të prokurorit kujdestar, në lidhje me dyshimet se i njëjti kishte fotografuar votën në ...

Gjakovë- dënim me kusht për fotografim të votës

Gjykata në Gjakovë e ka dënuar të hënën Enver Lukacin pasi është kapur duke e fotografuar votën e tij në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që ...

Pishmani i gjakovarit që e fotografoi votën më 6 tetor

Në gjykatën e Gjakovës ka nisur procesi gjyqësor ndaj Enver Lukacit, i akuzuar për cenim të fshehtësisë së votimit.

Gjakovë, dënohet për fotografim të votës më 6 tetor

Lulzim Gashi, i akuzuar për veprën penale të cenimit të fshehtësisë së votimit dhe asgjësimit të dokumenteve të votimit, është dënuar me kusht nga gjykata ...

Suharekasi akuzohet se e fotografoi votën, përballet me gjyqin

Prokuroria e Prizrenit sot ka ngritur aktakuzë kundër F.S. për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Cenimi i fshehtësisë së votimit”.