Postet nga: Fotogaleri

Fotogaleri – Situata në Leposaviq, Zveçan e Zubin Potok

Që nga mëngjesi situata në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq ka qenë e tensionuar. Protestuesit në këto komuna kanë rrethuar objektet komunale me qëllim që të ...

Votimet e kandidatëve për kryetarë të komunave në balotazh

Në Kosovë sot po mbahet rrethi i dytë i zgjedhjeve për kryetar të 21 komunave.

FOTOGALERI - Kosova mban stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Greqisë

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e fundit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, para ndeshjes ndaj Greqisë.

FOTOGALERI nga ndeshja Kosovë – Suedia

Kosova i ka nisur kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katari 2022” me humbje duke u mposhtur me rezultat 0-3, nga Suedia.

FOTOGALERI – Kosovë 4-0 Lituani

Kosova ka dhuruar spektakël në miqësoren ndaj Lituanisë, duke shënuar fitore me rezultat 4-0.

FOTOGALERI nga ndeshja Kosovë – Greqi

Kosova ka pësuar humbje me rezultat 2-1, ndaj Greqisë, ndeshje e cila u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

FOTOGALERI nga ndeshja Kosovë – Angli

Kosova U21 ka pësuar humbje me rezultat të thellë 6-0, ndaj Anglisë U21, ndeshje e vlefshme për kualifikimet për Euro 2021.

Viti 2019 përmes fotografive

Viti 2019 në Kosovë nisi me greva në arsim, vazhdoi me përvjetore, u përball me kontrabandën në veri, tregoi pasurinë enorme të politikanëve, shpërfaqi sërish ...