Postet nga: formula 1

Bolidi (Makina) i kampionatit të Michael Schumacher nga viti 2000 do të shitet në ankand

Shtëpia e ankandeve RM Sotheby's do ta shesë në muajin prill makinën (bolidin) Ferrari që i përkiste Michael Schumacher.

Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Nga 'Maksi i çmendur' tek fituesi i dyfishtë i Formula 1

Me fitoren e tij në Çmimin e Madh të Japonisë, Max Verstappen fitoi titullin e tij të dytë të pilotëve në Formula 1. Holandezi, i cili dikur u quajt “Mad ...

Sot radha e “Sprint Qualifying” në Imola, si funksionon risia e Formulës 1

Pas kualifikueseve të ditës së djeshme, ku Max Verstappen vendosi kohën më të mirë, pista e Imolës do të presë pasditen e sotme “Sprint Qualifying”, një mini-garë ...

Formula 1, Çmimi i Madh i Arabisë Saudite, Verstappen fiton në një garë dramatike

Kampioni në fuqi e rrëmbeu fitoren e sontme me vetëm gjysmë sekonde dallim ndaj Leclerc në gjysmën e dytë të garës në Circuit Jeddah Corniche, pasi ...

Formula 1: Sergio Perez starton i pari për Çmimin e Madh të Arabisë Saudite

Sergio Perez, ia doli ta fitojë vendin e tij të parë në kualifikimet e Formula 1 për Çmimin e Madh të Arabisë Saudite pasi e mundi pilotin francez, Charles Leclerc. ...

Formula 1 - Çmimi i madh i Bahrein - fitore e dyfishtë e Ferrarit

Charles Leclerc mori një fitore brilante për Ferrarin në fillimin e sezonit në Bahrein GP, ​​ndërkohë që asnjëri prej pilotëve të Red Bull nuk arritën ...

Rikthehet Formula 1: Sot gara për çmimin e madh të Bahrein

Pas përfundimit të diskutueshëm të sezonit të Formula 1 sezonin e kaluar, gjithçka fillon përsëri në Çmimin e Madh të Bahreinit këtë fundjavë.