Postet nga: fondi sovran

PDK e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Fondin Sovran: Qeveria po synon të krijojë monopol

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka dërguar për vlerësim në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Fondin Sovran.

Tahiri paralajmëron dërgimin në Kushtetuese të Ligjit për Fondin Sovran

Cënim të parimeve themelore të ekonomisë në Kosovë, e ka quajtur Abelerad Tahiri nga PDK, miratimin e projektligjit për Fondin Sovran, në seancën e djeshme të Kuvendit ...

Kurti pas miratimit të Projektligjit për Fondin Sovran: E vendosëm Kosovën në hartën financiare të rajonit dhe Europës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas miratimit të Projektligjit për Fondin Sovran në Kuvendin e Kosovës me 62 vota pro, asnjë kundër e asnjë abstenim, ...

Përfundon seanca e Kuvendit, nuk ka kuorum për votimin e Projektligjit për Fondin Sovran

Në mungesë kuorumi, Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës së dytë.

Deputetët e LVV-së kundërshtojnë fillimin e seancës së re, disa prej tyre e lëshojnë sallën

Shumica e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje kanë lëshuar sallën menjëherë pasi Kuvendi ka filluar seancën e dytë për ditën e sotme.

Ekspertët e Fondit Sovran i reagojnë deputetit Avdullah Hoti

Grupi punues dhe ekspertët ligjorë të Fondit Sovran të Republikës së Kosovës (FSRK) i kanë reaguar deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hotit, i ...

PDK: Do ta kundërshtojmë Fondin Sovran, do ta dërgojmë edhe në kushtetuese

Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar se do të dërgojnë në Gjykatë Kushtetuese votimin e projektligjit për Fondin Sovran.

Kuvendi miraton Projektligjin për Fondin Sovran

Me 61 vota për Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për themelimin e Fondit Sovran.