Postet nga: FMN

Ministrja e Financave merr pjesë në takimin vjetor të nivelit të lartë të FMN-së

 

FMN kundër tërheqjes së mjeteve të TRUST-it

Një mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), i udhëhequr nga Gabriel Di Bella, zhvilloi një vizitë virtuale nga 23 shtator deri më 7 tetor, në kontekst të konsultimeve sipas ...

FMN: Amnistia fiskale e Ramës mund të përdoret për pastrim parash

Fondi Monetar Ndërkombëtar kritikoi haptazi planet e kryeministrit Edi Rama për amnisti fiskale, atë për heqjen e taksave për kompanitë e vogla si dhe planet ...

FMN dhe OBT paralajmërojnë kundër kufizimeve në eksporte gjatë pandemisë

Kufizimi në rritje i eksporteve, për shkak të pandemisë së coronavirusit, mund të jetë “shumë kundër produktiv”, paralajmëruan të premten Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Organizata ...

Shefja e FMN-së bën thirrje për zgjatje të bisedimeve tregtare pas BREXIT-it

Mbretëria e Bashkuar dhe Bashkimi Evropian nuk duhet “të shtojnë paqartësitë” duke refuzuar që të shtyjnë periudhën e negociimit të marrëveshjes për tregti pas BREXIT-it, ...

Drejtuesit e AKP-së takuan përfaqësuesit e FMN-së

Kryesuesi i Bordit të Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Bajram Zejnullahu dhe Drejtori Menaxhues, Valon Tolaj pritën në takim një delegacion të Misionit të Fondit Monetar Ndë...

ATK 2020-n e nis së bashku me FMN-në për reformë

Përmes njoftimit, Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) bën të ditur se misioni aktual, i cili po qëndron në ATK nga sot deri me 21 Janar 2020, ka në ...

Vjosa Osmani: Në Qeverinë e re me LVV-në do të përqendrohemi në rritjen e punësimit

Nënkryetarja e LDK-së,Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtarët e Kryesisë, Besian Mustafa dhe Lumir Abdixhiku, kanë pritur Tao Zhang, zëvendësdrejtor menaxhues i Fondit ...