Postet nga: florije shamolli

Ambasadori britanik: Parashkrimi i rasteve në gjykatë, strategji e qëllimshme

Pas reagimit të ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, rreth mënyrës së si gjykata në Prishtinë e ka menaxhuar rastin në një tender 6 milionësh në KEK, edhe ...

Ambasadori amerikan kritikon Gjykatën në rastin e korrupsionit në KEK

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikuar Gjykatën Themelore të Prishtinës për mënyrën se si e ka menaxhuar ...

Gjykatësi Beqir Kalludra i reagon Sami Lushtakut në seancë

Avokati Arianit Koci, i cili e mbron ish-kryetarin e Skenderajt, Sami Lushtaku, në një gjykim që ka të bëjë me një tender 6 milionësh në KEK, e ka sulmuar ...

Ferid Agani: Pse veç unë jam akuzuar e jo edhe ministrat para e pas meje?

Gjykimi në rastin "Stenta 1", në të cilin për keqpërdorim të detyrës zyrtare po gjykohen ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani dhe ish-sekretari i Ministrisë, Gani Shabani, ...

Ish-sekretari i MSh-së: Nuk kisha presion kur nënshkrova marrëveshjet me spitalet private

Ish-sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Gani Shabani, në gjykimin e tij dhe të ish-ministrit Ferid Agani, tha se nuk kishte pasur presion nga askush kur kishte nënshkruar ...

Ish-sekretari i MSh-së: Për vazhdimin e marrëveshjeve me spitalet private pata pëlqimin e Aganit

Ish-sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Gani Shabani tha se të gjitha marrëveshjet që Ministria i kishte lidhur me spitalet private ishin bërë pas konsultimit me ish-ministrin ...

Sami Lushtaku mund të sillet me forcë në gjykatë

Nesër pritet që të vazhdojë gjykimi ndaj Sami Lushtakut dhe gjashtë personave të tjerë të akuzuar lidhur me tenderin gjashtë milionësh për sigurimin e objekteve të KEK-ut.

Dalin para gjyqit ish-drejtuesit e Telekomit

Ish-krerët e Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, Ejup Qerimi dhe Rexhë Gjonbalaj, kanë kundërshtuar akuzën e cila u vihet në barrë nga Prokuroria, nën pretendimin ...