Postet nga: Florie Ahmeti

VV dhe Policia: Nuk Do t’i Rrezikojmë Nxënësit

Dita e parë e vitit shkollor përkon me protestën e paralajmëruar të “Vetëvendosjes” kundër marrëveshjes së demarkacionit, ndërsa analistët thonë se gjatë ...

Aksident me të Lënduar në Çagllavicë

Një aksident komunikacioni, në të cilin janë të përfshira dy automjete, ka ndodhur sot paradite në afërsi të fshatit Çagllavicë.

Ngjarje e Rëndë në Prapashticë-Qëllon Veten Pasi Plagos 16 Vjeçaren

Personi, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, dyshohet të jetë autor i plagosjes së një 16 vjeçareje nga Prapashtica, ngjarje kjo e cila ka ndodhur ...

Paraburgim të Dyshuarit për Vrasjen në Hajvali

Paraburgimin e kërkoi Prokuroria Themelore e Prishtinës me arsyetimin se i dyshuari ka kryer vrasje të rëndë të ndodhur më 13 qershor.

Aksident në Bradash, Tre të Lënduar Rëndë

Për shkak se nuk e kanë përshtatur shpejtësinë me kushtet  e rrugës dy vetura janë përplasur mbrëmë pak pas mesnatës në fshatin Bradash ...

Vrasja në Hajvali Ndodhi për Tokë

Këtë e konfirmoi për KALLXO.com zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës Florie Ahmeti.

Aksidentohen Katër Vetura në Prishtinë

Katër vetura janë përfshirë në një aksident në rrugën “Luan Haradinaj”, në Prishtinë.

Zjarr në Marketin “Maxi” në “Ulpianë”

Zëdhënësja e policisë Florie Ahmeti e konfirmoi rastin per KALLXO.com ku tha se nuk ka te lenduar