Postet nga: florian dushi

Komuna deklaroi gjobë deri në 500 euro për rrugën ‘Xhorxh Bush’, policia shqipton nga 40 deri 150 euro

Nga 13 janari  është hapur për qarkullim të autobusëve, taksive dhe automjeteve emergjente rruga ‘Xhorxh Bush’ në kryeqytet, e cila u mbyll gjatë festave të fundvitit, me qëllimin ...

Gjobë deri 500 euro dhe konfiskim i patentë shoferit deri një vit për shoferët që hyjnë në rrugën ‘Xhorxh Bush’

Rruga ‘Xhorxh Bush’ në kryeqytet është hapur për qarkullim të autobusëve, taksive dhe makinave emergjente.

Sheshi ne Prishtine

Inspektori pengohet e fyhet gjatë aksionit të lirimit të hapësirave publike në sheshin e Prishtinës

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka bërë të ditur se një person është arrestuar pasi ka penguar një inspektor komunal të Prishtinës gjatë kryerjes së ...

Drejtori i Inspeksionit në Prishtinë dhe Policia vizitojnë zonat pyjore të dy fshatrave komunës, hasin në sipërfaqe të përfshirë nga zjarri - PAMJE

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës Florian Dushi së bashku me disa zyrtarë policorë kanë vizituar gjatë ditës së sotme disa zona pyjore të fshatrave Rimanishtë ...

Florian Dushi publikon rezultatet e përgjithshme: LDK rikthehet e para

Anëtari në KQZ nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Florian Dushi ka publikuar një tabelë në të cilën LDK renditët subjekti i parë politik ...

Dushi: Përparim Rama i plotëson të gjitha kushtet për t’u cerifikuar nga KQZ-ja

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Florian Dushi ka reaguar pas raportimit se kandidati i LDK-së Përparim ...

Dushi: Ata që po luftojnë me LDK-në po krenohen me kuadrot e LDK-së

Anëtari i Kryesisë së LDK-së dhe zëvendësministri i Drejtësisë, Florian Dushi ka reaguar pas aderimeve të fundit të anëtarëve të kësaj partie në ...

Zv/ministri Dushi: Të ndërtojmë mekanizma lokal kundër dhunës në familje

Zyra për komunikim publik e Ministrisë së Drejtësisë ka njoftuar për takimin virtual të zëvendësministrit të Drejtësisë, Florian Dushi, njëherësh Koordinator Nacional ...