Postet nga: Florent latifaj

Rasti ‘Hidrocentralet’, Besim Beqaj dhe të akuzuarit tjerë para gjykatës më 1 dhe 2 korrik

Gjykata e Prishtinës ka caktuar seancat e ardhshme ndaj ish-ministrave të qeverisë “Thaçi 2”, në rastin e hidrocentraleve.

I akuzuari në rastin e mashtrimit me viza kërkon zhbllokimin e llogarive për t’i paguar avokatët

I.K, i akuzuar në një rast të mashtrimit për viza pune, i ka kërkuar Gjykatës që t’ia zhbllokojë llogaritë që ia kishte bllokuar Prokuroria, pasi ...

Dënohet ish-deputeti Naser Osmani për Fondin e “trepërqindëshit”

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dhe Atdhe Gashi, të akuzuar në rastin e njohur “Fondi i Trepërqindëshit” u shpallën fajtorë nga gjykata në Prishtinë.

Gjykimi për mashtrim me viza, dëshmitari: Shuma prej 500 euro nuk më është kthyer asnjëherë

Në gjykimin e M. Z. (ish-deputet i Kuvendit të Kosovës), dhe dy të akuzuarve të tjerë I. K. dhe E. K., në rastin e mashtrimit me viza pune gjermane, ...

Mbrohen në heshtje të akuzuarit në gjykimin për "trepërqindëshin"

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dhe Atdhe Gashi të akuzuar për shmangie nga tatimi dhe shpërdorim, në rastin e njohur “Fondi 3 %”, kanë vendosur të mbrohen në heshtje.

Shtyhet seanca ndaj ish-drejtorit të klubit të futbollit, i akuzuar për përvetësim të 19 mijë eurove

Seanca gjyqësore ndaj të pandehurit Agron Selimi e paraparë të mbahet në gjykatën e Mitrovicës, ka dështuar.

Gjakovë, 3 vjet e dy muaj burg për tentim vrasje

Gjykata e Gjakovës e ka shpallur aktgjykimin në rastin e Mentor Golës, i akuzuar për vrasje të rëndë në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.

Prokuroria kërkon dënimin e Mentor Golës, i akuzuar për tentimvrasje