Postet nga: flamuri

VIDEO: Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzon flamurin ekipit olimpik

11 sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” sot u është dorëzuar flamuri shtetëror.

(VIDEO) Provokim i Serbisë, heq flamurin shqiptar nga lapidari i dëshmorit

Një provokim ka ndodhur në fshatin Konçul të Bujanocit, ku persona të panjohur kanë njollosur lapidarin e dëshmorit të parë të UÇPMB-së Fatmir Ibishi dhe nga aty ...

Artisja krijon flamurin e Kosovës në 1,200 metra katror, hynë në librin e rekordeve – Guinness (VIDEO)

Gruaja nga Skenderaj ka thyer edhe një rekord të ri. Kjo është artistja Arbnora Fejza – Idrizi, e cila kësaj radhe, ka hyrë në librin e Guiness-it me flamurin e ...

Garada Ceremoniale e FSK-së, ka ngritur flamurin shtetëror

Në 13 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Garada Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), ka ngritur flamurin shtetëror.

Flamuri i Kosovës vendoset tek Liqeni i Ujmanit

Qytetari Bekim Ibishi sot ka vendosur flamurin e Kosovës tek Liqeni i Ujmani me qëllim që të shenjëzojë se Ujmani dhe Trepça i përkasin territorit ...

Pamje - Flamuri i shqyer në hyrje të Prishtinës

 

Qeveria e Malit të Zi padi penale për përdorimin e flamurit Kuq e Zi

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i Tërgajës” në Cem të Malësisë, ...

Në Ditën e Çlirimit, Komuna e Prizrenit dekorohet me flamuj kosovar, shqiptar e turk

Prizreni sot feston 20 vjetorin e Çlirimit, kurse dy ditë më parë me datë 10 Qershor është festuar 141 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.