Postet nga: Flamuri i Kosovës

Kamberi i kundërpërgjigjet Vuçiqit me hartën dhe flamurin e Kosovës

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka publikuar një kundërpërgjigje ndaj veprimit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili në rrjetin social Instagram, e ka ...

Thaçi: Parakalimi me flamur të Kosovës ishte fitorja e parë olimpike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i entuziazmuar për sportistët e Kosovës që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Evropiane.

Flamuri i Kosovës për herë të parë në katedralen 'Notre Dame' të Parisit

Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi ka njoftuar se flamuri i Kosovës për herë të parë është vendosur në katedralen 'Notre Dame' të Parisit.

Pacolli reagon ndaj ndalesës së flamurit të Kosovës në kampionatin në Rusi

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, përmes rrjetit social Twitter, ka reaguar ndaj ndalesës së vendosjes së flamurit të Kosovës ...

Kosovarët i Qëndrojnë Besnik Flamurit Kuqezi

Shqiptarët e Kosovës ende kanë ndjenja shumë më të forta për flamurin kuqezi shqiptar sesa për atë të miratuar kur u shpall pavarësia e Kosovë...

Flamuri Bie nga Shtiza e tij në Kuvend

Flamuri i Kosovës i vendosur në pikën më të lartë të ndërtesës së Kuvendit nuk ndodhet në shtizën e tij.

Stock Photo Flamuri i Kosovës

Shenjat e një shteti nuk janë ekuivalente me logot e një kompanie*. Ato nuk mund të hiqen e shtohen, të ridizajnohen e të ndryshohen sa here të duan pronarët. ...