Postet nga: Flakron Shala

Zv/kryeministri i del në mbrojtje djalit të Haxhi Shalës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka deklaruar se nuk ka qenë në marrëveshje të koalicionit që djali i deputetit të AAK-së, Haxhi Shala të bëhej ...

Haxhi Shala ia uron ditëlindjen djalit të shkarkuar, thotë se “fundërrinat” janë në krye të shtetit

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala, ka reaguar pasi gjatë të mërkurës u.d presidentja e vendit, Vjosa Osmani shfuqizoi një ...

Vjosa Osmani shkarkoi nga detyra e konsullit edhe djalin e zyrtarit të PDK-së

Në mesin e të shkarkuarve nga ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, është edhe Blendi Kilaj, djali i ish-zëvendësministrit nga radhët e PDK-së, Isni Kilajt.

Kush janë konsujt e tjerë të shkarkuar nga Vjosa Osmani

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka shfuqizuar katër dekrete për konsuj të përgjithshëm në Pragë, Lubjanë, Shkup dhe Tiranë.

Vjosa Osmani shkarkon djalin e Haxhi Shalës dhe tre konsuj të tjerë

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka shfuqizuar katër dekrete për konsuj të përgjithshëm në Pragë, Lubjanë, Shkup dhe Tiranë.

Anëtarë të Komisionit për Punë të Jashtme e konsiderojnë si pazar politik emërimin e djalit të Haxhi Shalës si Konsull

Gjatë ditës së djeshme u publikua në media lajmi se djali i deputetit Haxhi Shala, Flakroni, me dekretin e ish presidentit Hashim Thaçi është emëruar konsull i ...

Konsulli i emëruar "tinëz", Hoti thotë se për emërimin e djalit të Haxhi Shalës u njoftua nga mediat

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk ka qenë në dijeni për emërimin e djalit të Haxhi Shalës si Konsull në Çeki.

Reagon djali i Haxhi Shalës: Jam emëruar ligjshëm dhe jam i gatshëm të kontribuoj

Djali i deputetit Haxhi Shala, Flakron Shala, ka reaguar pas lajmeve për emërimin e tij në pozitën e Konsullit të Përgjithshëm në Pragë.