Postet nga: fitim uka

Deputeti i VV-së shërohet nga COVID-19

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka njoftuar se është shëruar nga pandemia COVID-19.

Deputeti i VV-së rezulton pozitiv me COVID-19

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitim Uka, ka njoftuar se pas testimit ka rezultuar pozitiv më virusin COVID-19.

Drejtoresha e Pulmologjisë kundërshton deklaratën e deputetit të LVV-së për toaletet në këtë klinikë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka, gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës deklaroi se Klinika e Pulmologjisë ku po trajtohen pacientët me COVID-19 ka vetë...

Deputeti i LVV-së, Fitim Uka, kritikon menaxhimin e pandemisë nga ministri Armend Zemaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka, ka kritikuar menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga ministri i LDK-së, Armend Zemaj.

Moslejimi i kosovarëve në Mal të Zi pa test negativ me coronavirus, deputeti i LVV akuzon Qeverinë Hoti

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka reaguar pas vendimit të Malit të Zi se qytetarët e Kosovës nuk mund të shkojnë në ...

Polemika mes deputetit të Vetëvendosjes dhe ministrit të Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj dhe anëtari i Komisionit Parlamentar për Shëndetësi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka janë pë...

‘Dhuna Sjell Dhunë’

Krahas aksidenteve, rastet e dhunës në familje dominojnë në raportet të cilat Policia e Kosovës i shpërndan çdo ditë për opinion.