Postet nga: fisnik tolaj

Apeli Refuzon Ankesat e Gjykatëses dhe Djalit Sekser

Gjykatësja Safete Tolaj bashkë me djalin e saj, Fisnikun, u arrestuan dy javë më parë, një ditë pasi emisioni “Drejtësia në Kosovë” paralajmëroi transmetimin e hulumtimit.

Dëshmitë e Filmuara për Korrupsionin në Gjykatën e Deçanit

Dëshmitë e Filmuara për Korrupsionin në Gjykatën e Deçanit

Një hulumtim i emisionit “Drejtësia në Kosovë” dëshmoi se Fisnik Tolaj u kërkonte deri në 20 mijë euro palëve për t’ua zgjidhur lëndët ...

Suspendohet Gjykatësja Safete Tolaj

Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi.

A u Mbyll Lënda e Kelmendit, Pas Pazarit me Djalin e Gjyqtares?

Berat Kelmendi, i cili priste nga djali i gjyqtares së Gjykatës së Deçanit, Safete Tolaj, ta mbyllte një lëndë për të cilën kishin bërë ...

Aksioni i Policisë dhe Prokurorisë në Shtëpinë e Gjykatëses Tolaj

Prokuroria në Pejë e ndërmori këtë aksion më 13 janar një ditë pasi u publikua promo e pjesës së parë të hulumtimit për mito në emër ...

Reagimi i Gjykatëses Kur e pa Djalin e Saj Duke Marrë Mito

Kryetarja e Gjykatës në Deçan, Safete Tolaj, pas filmimeve të shfaqura nga “Drejtësia në Kosovë”, ku shihet se si djali i saj kërkon para për ...

Dëshmi të Reja për Korrupsion në Gjykatën e Deçanit

Dëshmi të Reja për Korrupsion në Gjykatën e Deçanit

Në filmimet të cilat do të transmetohen sonte, paraqiten negociatat për blerjen e vendimeve gjyqësore dhe për përshpejtimin e lëndëve në këtë gjykatë.

30 Ditë Arrest Shtëpiak për Gjykatësen Safete Tolaj

30 Ditë Arrest Shtëpiak për Gjykatësen Safete Tolaj

Një muaj arrest shtëpiak është masa e sigurisë e caktuar nga Gjykata Themelore e Pejës për përgjegjësen e Degës së Gjykatës në Deç...