Postet nga: Fishekzjarre

Në Vranidoll të Prishtinës pritet të ndërtohet fabrikë për montim/prodhim të fishekzjarreve

Kompania "Panda-t" planifikon të ndërtojë fabrikë për montim dhe prodhim të mjeteve piroteknike, fishekzjarre, në fshatin Vranidoll të Prishtinës.

Për fitoren potenciale të LVV-së, ndizen fishekzjarre edhe në Drenas (VIDEO)

Daljes së rezultateve të Exit Polleve dhe fitorës potenciale të Lëvizjes Vetëvendosje, u janë gëzuar edhe në Drenas.

Malisheva lejon fishekzjarret vetëm 1 orë e gjysmë gjatë ndërrimit të viteve

Komuna e Malishevës ka ndaluar përdorimin e mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve me rastin e festave të fundvitit.

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve kërkon ndalimin e fishekzjarreve për festat e fundvitit

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve ka kërkuar të ndalohet përdorimi i fishekzjarreve gjatë festave të fundvitit.

Ndalohen fishekzjarret në natën e Vitit të Ri në Holandë

Një vit i lënë në hije nga pandemia e coronavirusit nuk do të shuhet me zhurmën e zakonshme në Holandë pasi qeveria njoftoi të premten se po ndalon ...

Një stacion policor në Paris sulmohet me fishekzjarre (VIDEO)

Të paktën 40 persona të armatosur me shufra metalike dhe fishekzjarre kanë sulmuar një stacion policor në jug të Parisit, raporton BBC.

Arrestohet i dyshuari që hodhi fishekzjarret në oborrin e komshiut

Një rast i ngacmimi është raportuar nga ana e policisë në fshatin Kabash të Vitisë.