Postet nga: finalja

Real Madridi mposht Liverpoolin, fiton trofeun e 14-të në histori të Ligës së Kampionëve

Real Madridi ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Liverpoolit në finale dhe kështu është shpallur kampion i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22.

Përballje e gjigandëve, sonte në Paris luhet finalja e Ligës së Kampionëve

Sonte në Paris, Liverpool do të kërkojë ta fitojë çmimin më prestigjioz të futbollit evropian të klubeve për herë të shtatë, kur do të përballet Real Madridin ...

Finalja - U arrestuan 68 tifozë italianë, holandezë dhe kroatë të përfshirë në akte dhune në Tiranë

Finalja e UEFA konferencë ligës e mbajtur në Tiranë mes Romës dhe Feyenoordit që njihen për tifozëri të zjarrta dhe problematike shkoi qetë dhe pa problematika ...

Finalja solli 140 milionë euro, përfitimet ekonomike të ndeshjes së “Conference League”

Finalja e Conference League që u mbajt në Tiranë nuk ishte thjesht një lojë, por një ngjarje me rëndësi për Shqipërinë. Por, mbi të gjitha ishte ...

Pamje - Dita e ‘errët’ për tifozët e futbollit anglez, përleshen mes vete

 

Italia triumfon në ‘Eurovision 2021’, Shqipëria renditet e 21-ta 

Përfaqësuesja e  Italisë  në “Eurovision  2021”, grupi “Måneskin” me këngën “Zitti e Buoni”  ka triumfuar në natën finale të këtij festivali.