Postet nga: Filharmonia e Kosovës

Filharmonia e Kosovës mban koncert në Turqi

Orkestra e Filharmonisë së Kosovës do të mbajë një koncerte në Turqi.

Filarmonia e Kosovës e përmbylli vitin, duke kujtuar Pagarushën në Shkup

Filarmonia e Kosovës në Shkup e kujtoi bylbylin e ndjerë, Nexhmije Pagarushen. Përveç këngëve të saj, në programin e koncertit të fundvitit, bënin pjesë edhe ...

Rinis puna në Filharmoninë e Kosovës

Që nga dita e djeshme orkestra dhe kori i Filharmonisë kanë rinisur punën pas më shumë se 6 muaj ndërprerje për shkak të pandemisë së Coronavirusit.

Filharmonia e Kosovës mban koncert në Paris

Filharmonia e Kosovës ka mbajtur dje në mbrëmje në kryeqytetin francez koncertin, “Koncerti për Paqe”, për të shënuar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe ...

Ambienti i 'çakorduar' i kushteve të punës në Filharmoninë e Kosovës - VIDEO

Pianistja franceze performon në Prishtinë

Ambasada e Francës në Kosovë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se pianistja dhe kompozitorja franceze Françoise Choveaux do të ketë një prezantim para publikut ...

‘Përplasja’ me VIDEO 360 Shkallë

‘Përplasja’ me VIDEO 360 Shkallë

Koncerti “Përplasje” i cili është mbajtur në kuadër të koncerteve paraprirëse të Festivalit DAM është përcjellë edhe nga kamera 360 shkallë e KALLXO.com.

DAM Festival Fillon me ‘Përplasje’

Ndryshe nga vitet e kaluara DAM Festival këtë vit nuk do të realizohet ne mes të muajve mars dhe prill mirëpo do të mbahet në shtator.