Postet nga: FIBA Europe Cup

Shqipëria mposht Kosovën në FIBA 3x3 Europe Cup

Ekipi i Shqipërisë ka mposhtur Kosovën me rezultat 21:13 në kuadër të FIBA 3x3 Europe Cup Qualifer që po zhvillohet në Prishtinë.

Kosova pëson humbje në ndeshjen e parë në kuadër të FIBA 3x3 Europe Cup që po zhvillohet në Prishtinë

Kosova ka pësuar humbje nga Azerbajxhani në ndeshjen e parë në kuadër të FIBA 3x3 Europe Cup Qualifier në basketboll, që është duke u zhvilluar për herë ...

Prishtina mposhtet përsëri nga Varese dhe eliminohet nga FIBA Europe CUP (Video)

KB Prishtina është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë nga Pallacanestro Varese e cila është zhvilluar në Itali me rezultat 100-84.

Prishtina mposhtet nga skuadra gjermane në Europe Cup

Klubi i basketbollit Prishtina ka pësuar humbje nga skuadra gjermane s.Oliver Wurzburg, me rezultat 91-78 në kuadër të Fiba Europe Cup.

Prishtina humb ndeshjen e parë të fazës së dytë në FIBA Europe Cup

Prishtina është mposhtur nga skuadra Oliver Wurzburgu në ndeshjen e parë të fazës së dytë në FIBA Europe Cup.

Prishtina kualifikohet në fazën tjetër të garave të FIBA Europe Cup

Prishtina e ka mposhtur ekipin ukrainas Cherkaski Mavpy me rezultat 73-92.

Prishtina e nisë mirë në 'Europe Cup'

'Z Mobile Prishtina' e ka nisur mirë garën në 'Europe Cupe' duke shënuar fitore bindëse ndaj 'Cherkaski Mavpyt' në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve me rezultat 92-82.

Sigal Prishtina Mposhtet në Shtëpi nga Klubi Belg

Në kuadër të FIBA Europe Cup, Sigal Prishtina sonte u përball me klubin belg, Belfius Mons, nga i cili nuk arriti të fitojë, pasiqë u mposht me rezultat  69...