Postet nga: ffk

Sahiti: Miqësorja me Suedinë mundësi e mirë për lojtarët e rinj

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë ndeshje miqësore me Suedinë, më 12 janar në Doha të Katarit, derisa ekziston mundësia që katër ditë më pas të ...

Arianit Ahmeti: Agim Ademi po rren, nuk ka mandat 4 vjeçar

Federata e Futbollit e Kosovës, përmes një komunikate e ka publikuar procesverbalin dhe procesin e zgjedhjes së Agim Ademit, në krye të FFK-së.

Futboll: Kosova, ndeshje miqësore ndaj Suedisë më 12 janar

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e meshkujve me 12 janar do të zhvillojë ndeshje miqësore me Suedinë.

Presidenti i FIFA-s i shqetësuar me gjendjen në FFK, i bën thirrje për ndërhyrje

Kryetari i FFK-së Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri, janë takuar në Varshavë me Presidentin e FIFA-s, Gianni Infatinon, temë kryesore e këtij takimi ishte gjendja e krijuar ...

FFK shkarkon pretenduesin për postin e kryetarit, Arianit Ahmetin

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së në mbledhjen e sotme ka shkarkuar Arianit Ahmetin nga pozita e zv.sekretarit të deritanishëm.

Federatat e Futbollit të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë do të rindërtojnë tri shtëpi në Durrës

Federatat e Futbollit të Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë kanë rënë dakord që të kujdesen për rindërtimin e tri shtëpive të rrënuara nga të...