Postet nga: Fetije Bajrami

Mbahet seanca e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas në Llaushë

Skender Qerimaj, sot u soll i prangosur në Gjykatën e Mitrovicës për ta dëgjuar kërkesën për caktimin e paraburgimit pasi sipas prokurorisë ekziston ...

Dosja e prokurorisë: Kryesuesi i Këshillit të vendovotimit në Skenderaj falsifikoi rezultatin e 70 votave

Veli Hajrizaj sot është ulë në bankën e të akuzuarit për t`u ballafaquar me akuzën e prokurorisë për falsifikim të votave.

Gjatë rikonstruksionit të vendngjarjes Gjykata gjen një predhë plumbi pas 4 vjet të rastit të vrasjes

Gjykata e Mitrovicës, katër vjet pas vrasjes së Dejan Steljiq, ka gjetur në vendin e krimit një predhë të plumbit, që dyshohet të jetë shkrepur nga arma e ...

Vëllezërit mitrovicas të akuzuar për shitje narkotikësh, nuk pranojnë fajësinë

Vëllezërit Çlirim dhe Valmir Hyseni, u deklaruan të pafajshëm sot në Gjykatën e Mitrovicës rreth akuzës për shitblerje të narkotikëve me të ...

I akuzuari nuk pranon fajësinë për 88 qese me narkotikë

Erduan Ibrahimi, ka refuzuar të pranoj fajësinë sipas akuzës së Prokurorisë e cila e ngarkon atë për blerje, posedim dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve.

Gjykata e Mitrovicës ka “ftuar” për dëshmitar dy persona të vdekur

Në gjykimin kundër Ahmet Hasanit, i akuzuar nga Prokuroria për veprën penale të vrasjes dhe tentim vrasjes, Gjykata e Mitrovicës ka thirrur dy dëshmitarë të ...

Gjykata dënon të akuzuarin për lëndim të lehtë trupor dhe armë pa leje

Ermir Buqinca sot u dënua nga Gjykata e Mitrovicës për lëndim të lehtë trupor dhe armëmbajtje pa leje.

Eksperti i psikiatrisë: I akuzuari është i aftë ta përballojë gjykimin

Në gjykimin kundër Ermir Buqincës, i akuzuar për lëndim të lehtë trupor, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës, u dëgjuan sot ...