Postet nga: fetije bajrami- shala

Nuk u mbajt seanca ndaj policëve të akuzuar se u bënë pjesë e një konflikti mes qytetarëve për një borxh

Në Gjykatën e Mitrovicës sot ka dështuar të mbahet seanca e gjykimit ndaj dy policëve, Nebojsha Vukojeviq dhe Sreqko Janiçijeviq, të akuzuar për keqpë...

Lirohet nga akuza ish-drejtori i Kadastrit në Mitrovicën e Veriut

Në Gjykatën e Mitrovicës ka përfunduar spt procesi gjyqësor ndaj të akuzuarit Branisllav Klajiq, ish-drejtor i Drejtorisë për Gjeodezi dhe Kadastër në Komunën ...

I akuzuari për 665 fara të kanabisit deklarohet për fajësinë

 

Polici i Kosovës akuzohet se mori ryshfet 2 mijë dinarë

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar gjykimi ndaj Goran Dimitrijeviqit, i akuzuar për veprën penale - marrje e ryshfetit.

Policët nga Veriu akuzohen për keqpërdorim detyre

Nebojsha Vukojeviq dhe Srecko Janicijeviq dy zyrtarë policorë,  i pari në Zveçan kurse tjetri në Leposaviq po akuzohen se u bënë pjesë e një konflikti mes disa qytetarë...

Vendimi i Gjykatës për punëtorin e Postës i cili akuzohej se vodhi mbi 1 mijë euro në vendin e punës

Gjykata në Mitrovicë e ka dënuar me 6 muaj burg dhe 500 euro gjobë të Berisha akuzohej nga Prokuroria e Mitrovicës se duke kryer detyrën e tij si sportelist ...

Mitrovicë, ish-zyrtarët e komunës dëshmojnë në gjykimin e ish-drejtorëve të arsimit

Tre zyrtarë të Komunës së Mitrovicës janë ftuar në gjykatë për të dëshmuar në lidhje me rastin ku të akuzuar janë dy ish-drejtorë të Komunës ...

Del në gjyq i dyshuari për blerjen e derivateve me para të falsifikuara

Rrahmon Voca i akuzuar nga prokuroria e Mitrovicës për falsifikimin e 100 eurove u deklarua i pafajshëm në gjykatë.