Postet nga: festival

Përfundon festivali i birrës në kryeqytet

Sonte më 15.07.2024 përfundon festivali tradicional i birrës në Kosovë, i cili u mbajt në kryeqytet për katër net rresht.

Bebe Rexha do të performojë në “Sunny Hill”

Këngëtarja e njohur me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha pritet të performojë në festivalin ‘Sunny Hill’, i cili do të mbahet në Prishtinë.

Beogradi nuk do ofrojë hapësira për festivalin “Mirëdita, Dobar dan” thotë kryetari i komunës

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të komunës së Beogradit, Aleksandar Shapiq, ka thënë se, nuk do ta japë asnjë lloj pëlqimi për mbajtjen e festivalit "...

“Chopin Piano Fest Prishtina”, pritet të performojnë 29 artistë

Shegë Shkodra, një nga organizatoret e Edicionit të 14-të të "Chopin Piano Fest Prishtina", ka njoftuar lidhur me koncertet në kuadër të këtij festivali.

Kadare mysafir nderi në Gala mbrëmjen e festivalit ‘Flaka e Janarit’ në Gjilan

Shkrimtari Ismail Kadare do jetë mysafir nderi në Gala mbrëmjen e Manifestimit “Flaka e Janarit” më 31 janar në Gjilan.

Filmi "Heshtja e sirenave" shfaqet premierë në festivalin e filmit në Brazil

Filmi “Heshtja e sirenave” (Silence of Sirens) me regji dhe skenar nga Gazmend Nela, do të shfaqet premierë në edicionin e 47-të të festivalit të filmit “Mostra” në Sao Palo ...

“Drifting” fitoi çmimin kryesor në Dokufest

Sot është bërë ndarja e çmimeve në festivalin ndërkombëtar për dokumentar dhe filma të shkurtë, Dokufest.

Festivali i kafesë si simbol i nxitjes së fqinjësisë në qytetin e ndarë të Mitrovicës - Pamje

Përmes festivalit të kafesë, u inkurajua nxitja e fqinjësisë mes komuniteteve në qytetin e ndarë të Mitrovicës.