Postet nga: Festa e flamurit

Komuna e Agim Bahtirit ndanë 4 mijë euro për festën e 28 Nëntorit

Kanë mbetur edhe pak ditë deri në 107 vjetorin e Pavarsisë së Shqipërisë.

Albin Kurti: 28 Nëntori është dita thelbësore e identitetit kombëtar

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga të gjitha qytetet e Kosovës, por jo vetëm, bënë homazhe dhe vendosën lule të freskëta te varrezat e ...

Urimi i presidentit Hashim Thaçi për 28 Nëntor

Presidenti Hashim Thaçi në urimin e tij ka shkruar se 28 Nëntori është dita më e madhe dhe më e rëndësishme në historinë e kombit shqiptar.

Haradinaj u shpërndanë ëmbëlsira për 28 Nëntor policëve në detyrë

 

Limaj: Nëntori, muaji më i lavdishëm i historisë kombëtare

Me rastin e Ditës e Flamurit, 28 Nëntorin, Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj ka uruar të gjithë shqiptarët Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin duke thë...

Kryeministri Ramush Haradinaj uron për '28 Nëntorin'

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar Festën e Flamurit, 28 Nëntorin duke thënë se kjo ditë shënon rimëkëmbje, na kujton se kush jemi dhe e mban ...

Ditëlindja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i bënte 63 vjet.

Arrestohet Një i Dyshuar për Heqjen e Flamurit Turk në Prizren

Sipas policisë i dyshuari ka postuar një video incizim në rrjete sociale nga ku edhe në video dëgjohet një zë duke e përkrahur këtë veprim.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!