Postet nga: festa e bajramit

Vizitat familjare për Festën e Bajramit, rrezik i përhapjes së coronavirusit

Mbi 100 raste të reja me coronavirus janë shënuar çdo ditë për gati më shumë se dy javë në Kosovë.

Haradinaj: Ndjenja e solidaritetit e të qenit bashkë na shoqëroftë edhe më tutje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga anëtarët e kabinetit qeveritar dhe bashkëpunëtorë të tjerë, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës, ...

Thaçi në BIK: Kosova është dhe do të mbetet tolerante ndaj besimeve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është i pari qe u prit sot për nder të festës së Kurban Bajramit nga Bashkësia Islame e Kosovës (...

Për Bajram në Shtëpinë e Pleqve

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Makolli, me rastin e festës së Bajramit të Madh vizitoi Shtëpinë e Pleqve në Prishtinë.

Naim Tërnava: Të marrim shkas nga festat tona për të punuar për interesin e vendit

Manifestimi qendror për festën e Fitër - Bajramit për Republikën e Kosovës është mbajtur sot në Xhaminë e Madhe në Prishtinë.

Mustafa: Festa e Bajramit na Bashkon në të Gjitha Aspektet

Sipas një komunikate të Zyrës së Kryeministrit, Mustafa uroi myftiun Tërnava, duke theksuar se kjo festë e rëndësishme, gjithmonë na bën bashkë të gjithëve.

Tërnava: Dashakeqët Mbollën Urrejtje, Por Ka një Rrugë

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, i ka uruar Fitër Bajramin gjithë qytetarët të besimit islam.

Qindra Besimtarë Falin Bajramin në Veri të Mitrovicës

Qindra besimtarë të Lagjes së Boshnjakëve e kanë falur namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Adem Jashari” të kësaj lagjeje.