Postet nga: Ferenc Kajari

Komandanti i KFOR-it takon ambasadorin e Ukrainës në Serbi

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneral-major Ferenc Kajari, priti të enjten në një takim Ambasadorin e Ukrainës në Serbi, Volodymyr Tolkach, në selinë e KFOR-it në Prishtinë.

Osmani takohet me komandantin e KFOR-it, flasin për sigurinë e vendit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim me komandantin e KFOR-it, gjeneral-major Ferenc Kajari.

Shqipëria shton prezencën ushtarake në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Forcat e Armatosura shqiptare do të shtojnë më tej kontributin me trupa në misionin e NATO-s në Kosovë, KFOR.

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar sot takim me komandantin e forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR), gjeneral major Ferenc Kajari.

Osmani takoi komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc Kajári

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc Kajári, të cilin e uroi për detyrën, duke e vlerësuar ...

Kajari: Do të ndjek rrugën e pasardhësve në KFOR

Komandanti i ri i KFOR-it në Kosovë, gjeneralmajor Ferenc Kajari, ka thënë se misioni i aleancës Veri-Atlantike në Kosovë është misioni më i gjatë dhe më i suksesshmi. ...

Oficeri hungarez merr komandën e KFOR-it në Kosovë

Gjeneral Major Ferenc Kajari nga Hungaria, ka marr komandën e misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, si komandanti i 26-të i KFOR-it.