Postet nga: Ferat Shala

Deputeti Shala: ZRRE ka neglizhuar edhe aspektet humane edhe ligjore

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka thënë se Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Kosovës ka neglizhuar aspektet edhe humane edhe ligjore.

Deputeti Shala i kërkon kryeministrit Kurti që të kërkojë falje

 

Shala: Kosova aktualisht nuk ka tarifa të energjisë elektrike - VIDEO

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti është takuar sot me Bordin e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

PDK: Kosova më shumë po eksporton se sa po importon energji elektrike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelart Tahiri ka prezantuar fakte që sipas tij dëshmojnë se Kosova më shumë po eksporton se sa po importon ...

Përplasje pozitë-opozitë në Komisionin për Ekonomi

Në Komisionin parlamentar në të cilin ka raportuar, Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka pasur përplasje në mes deputetëve opozitarë dhe atyre të ...

Ferat Shala i PDK-së: Qeveria po ndërhynë me punësime në institucionet e pavarura

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka komentuar konkursin e Korporatës Energjetike të Kosovës ku u punësuar qindra persona.

KOSTT për dy muaj pagoi 13 milionë euro për humbjet në veri, Qeveria ende pa zgjidhje

Rreth 13 milionë euro ka paguar Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të Energjisë Elektrike (KOSTT) për muajin janar dhe shkurt për humbjet e energjisë elektrike në katër ...

Ministrja Rozeta Hajdari: Udhëzimi Administrativ për shpërndarjen e naftës për bujqit pa bazë ligjore

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka raportuar në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti për punën e Ministrisë pë...