Postet nga: Fëmijët

Jahja Kokaj shpjegon në mënyrë shkencore dëmet që ju shkakton greva fëmijëve (VIDEO)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, teksa ka berë thirrje të ndërpritet greva në arsim ka shpjeguar dëmet që sjell ajo në të ardhmen e fë...

Në Rahovec mbahet festivali i muzikës për fëmijë

Të dielën, më 25 shtator 2022, në Rahovec do të mbahet edicioni i I-rë i festivalit mbarëkombëtar të këngës për fëmijë, “Kokrrat e rrushit kë...

Këshilli i Prindërve: Nxënësit nesër duhet të jenë në shkollë

Këshilli i Prindërve i Kosovës në mbledhjen e sotme të kryesisë, e zhvilluar në dritë të grevës që po mbahet në institucione të ndryshme, përfshirë ...

Murati: Të hënën realizohen pagesat e shtesave për fëmijët dhe lehonat

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka bërë të ditur se të hënën do të realizohen pagesat për këto skemën e ...

Pelenat 'toksike' rrezik për shëndetin e 90% të foshnjave

Sipas një raporti, 90 për qind e foshnjave janë duke u ekspozuar ndaj pelenave shumë toksike.

Miratohet vaksina kundër COVID-19 për fëmijët mbi 5 vjeç në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se fëmijët e moshës 5 deri 11 vjeç, nën përkujdesjen e prindit ose kujdestarit ligjor, mund të ...

Rrëfimi i arsimtarit për sfidat e mësimdhënies me nxënësit e riatdhesuar nga vatrat e luftës

Shtatë nxënës, 5 vajza dhe 2 djem, të kthyer nga vatrat e luftës në Siri dhe Irak, po Ii ndjekin mësimet në shkollën Fillore të Mesme të ...

Petrol Company sërish feston 1 Qershorin me fëmijët në Spitalin e Pediatrisë në Prishtinë

Si çdo Qershor tjetër edhe në këtë Qershor, Petrol Company u adresua te Spitali i Pediatrisë - Reparti i Hematoonkologjisë në Prishtinë, për të festuar me fë...