Postet nga: Federico Chiesa

Vlera e Chiesës rritet në 100 milionë euro

Sulmeusi anësor i Juventusit, Federico Chiesa është duke kaluar në formën e tij jetësore.

Chiesa thyen dy rekorde te Juventusi

Sulmuesi italian Federico Chiesa ka qenë lojtari kryesor në fitoren e Juventusit ndaj Chelseas.

Chelsea ofron 100 milionë euro për Chiesën

Paraqitjet e mira të Federico Chiesës në Kampionat Europian kanë bërë që shumë klube europiane të zgjojnë interesim për sulmuesin e Juventusit.

Federico Chiesa lojtari i ndeshjes

Italia është kualifikuar në finale të “Euro 2020” vetëm pas penalltive me rezultat 4-2 dhe me rezultat të përgjithshëm 5-2.

Chiesa pret ndeshje të vështirë ndaj Spanjës

Sulmuesi anësor i Italisë, Federico Chiesa, ka folur për mikrofonat e “Sky Sport Italia”, para ndeshjes ndaj Spanjës, që e luajënë në kuadër të gjysmë...

Itali – Uells, Chiesa lojtari i ndeshjes

Italia e ka mbyllur fazën e grupeve me fitore me rezultat 1-0, ndaj Uellsit.

 Antognoni: Chiesa është Gareth Bale i ri

Drejtori sportiv i Fiorentinës Giancarlo Antognoni, e cilëson sulmuesin e ri të Fiorentinës Federico Chiesan si Gareth Balen e ri.

PSG, Juventus dhe Inter dëshirojnë Chiesan

Paris Saint Germain, Juventus dhe Inter janë në ndjekje të sulmuesit të Fiorentinës Federico Chiesas.