Postet nga: Federata Shqiptare e Futbollit

UEFA gjobitë Shqipërinë me mbi 47 mijë euro

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA e ka gjobitur edhe njëherë tjetër Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF).

UEFA gjobit Shqipërinë për shkak të sjelljeve të tifozëve në ndeshjen kundër Italisë

Federata Europiane e Futbollit (UEFA) e ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit (FShF) me 37 mijë e 375 euro për shkak të incidenteve të ndodhura gjatë ndeshjes Itali - Shqipë...

'Tifozat Kuq e Zi': S’kemi pse kapërcejmë Kosovën për t’i dhënë ndihmë Serbisë

Grupi i tifozëve të Kombëtares Shqiptare në futboll ‘Tifozat Kuq e Zi’ ka reaguar pas lajmit se Federata e Futbollit të Shqipërisë së bashku me atë të ...

Federata e Futbollit të Shqipërisë së bashku me atë të Serbisë kanë aplikuar për organizimin e kampionatit europian për U21

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se i ka dërguar kërkesë shtëpisë së futbollit evropian, UEFA që Shqipëria të jetë një nga vendet pritëse të ...

Federata Shqiptare e Futbollit reagon pas vdekjes së sulmuesit 28-vjeçar të Egnatias

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka reaguar pas vdekjes së sulmuesit të Egnatias, Raphael Dwamena, gjatë ndeshjes me Partizanin.

VIDEO – Mesazhi i Armando Brojës për tifozët Kuq e Zi

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll nesër pritet ta zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore të marsit, kundër Gjeorgjisë.

Momenti kur vendoset eksplozivi në shtëpinë e Armando Dukës (VIDEO)

Dje në mbrëmje është vendosur eksploziv në derën e shtëpisë së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

Granit Xhaka: Thirrje kam marrë vetëm nga Lorik Cana dhe jo nga Federata e Shqipërisë

Granit Xhaka ka treguar arsyen se përse nuk luan për Kombëtaren e Shqipërisë, por mbron ngjyrat e Kombëtares së Zvicrës.