Postet nga: federata e futbollit e kosovës

Deklarata e futbollistit Muriqi, FFK: Është keqkuptuar

Federata e Futbollit e Kosovës ka deklaruar se prononcimi i futbollistit Vedat Muriqi në lidhje me kontrollin policor në aeroportin e Prishtinës është keqkuptuar.

Portieri Samir Ujkani e mbyll karrierën, kjo është letra lamtumirëse

Portieri i kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, ka njoftuar se ka vendosur t’i japë fund karrierës si futbollist.

FFK dhe ArtMotion vazhdojnë partneritetin

Federata e Futbollit e Kosovës dhe kompania ArtMotion vazhdojnë partneritetin e tyre të suksesshëm me nënshkrimin e kontratës së re për të drejtat televizive të ...

Dyshimet se u tentua të kurdiset loja në futbollin e vajzave, reagon FFK

Federata e Futbollit e Kosovës ka thënë se zyrtarisht nuk kanë marrë asnjë njoftim apo ankesë për tentim kurdisjen e një ndeshje të mëhershme në futbollin ...

Vdes futbollisti 16 vjeçar i FC Trepça ’89

Ka vdekur sot në moshën 16 vjeçare, futbollisti i FC Trepça ’89 Erion Kajtazi.

Ministri Çeku: Kam pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se ka pranuar qindra mesazhe fyese dhe kërcënuese nga Serbia.

Fillon shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Irlanda e Veriut

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se biletat për ndeshjen kualifikuese të Ligës së Kombeve ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut, që do ...

15 delegatë bojkotojnë kuvendin e FFK-së, e quajnë të jashtëligjshëm

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) po mban Kuvendin Zgjedhor ku pritet që në krye të këtij institucioni sportiv të rizgjidhet, Agim Ademi.