Postet nga: federata e futbollit e kosovës

Fillon shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Irlanda e Veriut

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se biletat për ndeshjen kualifikuese të Ligës së Kombeve ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut, që do ...

15 delegatë bojkotojnë kuvendin e FFK-së, e quajnë të jashtëligjshëm

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) po mban Kuvendin Zgjedhor ku pritet që në krye të këtij institucioni sportiv të rizgjidhet, Agim Ademi.

FFK sot shpall me të mirët për vitin 2021

Federata e Futbollit të Kosovës gjatë ditës së sotme do të bëjë përzgjedhjen e më të mirëve për vitin 2021.

Këtu mund të blihen biletat për ndeshjen Greqi-Kosovë

Kosova do të përballet me kombëtaren e Greqisë me 14 nëntor në kuadër të kualifikimeve për botërorin “Katar 2022”.

Tre futbollistë të Kosovës largohen nga grumbullimi për ndeshjet e nëntorit

Futbollistët Elbasan Rashani, Lirim Kastrati dhe Bersant Celina edhe pse ishin të ftuar në këtë grumbullim për dy ndeshjet e nëntorit, do të largohen më herë...

Sot fillon shitja e biletave për ndeshjen Kosovë-Jordani

Duke nisur nga ora 15:00 në dy pikat e Art Motion, në Pejton si dhe në Grand Hotel në sheshin “Zahir Pajaziti” tifozët e Kosovës mund të pajisen me ...

FFK njofton se kuvendi i rregullt i punës do të mbahet online

Federata e Futbollit e Punës ka njoftuar se do ta mbajë Kuvendin e Rregullt të punës online.

FFK thotë se nuk ka pasur përleshje mes Agim Ademit dhe Eroll Salihut

Të shtunën mediat kosovare kanë shkruar për një përleshjes mes Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit dhe Sekretarit Eroll Salihu.