Postet nga: federata e basketbollit te kosoves

Federata e Basketbollit e Kosovës shqipton gjoba për KB Yllin dhe KB Trepçën

Komisioni i garave në kuadër të Federatës së Basketbollit të Kosovës, më 13.05.2024, ka bërë të ditur se ka shqiptuar dënime për dy klube të ...

Kupa e Botës 2027 në basketboll, Kosova e mposhti Irlandën

Rrethin e parë parakualifikues për Kupën e Botës 2027 në basketboll Kosova e nisi me me fitore, duke mundur Irlandën me rezultat 83:76 .

Arben Fetahu zgjidhet anëtar i bordit të FIBA Evropës

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu, është zgjedhur anëtar i bordit të FIBA Evropës.

Mos respektimi i masave, ndeshjet në basketboll do të zhvillohen pa praninë e tifozerive të organizuara

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim që ndeshjet e mbetura në kuadër të Kupës së Kosovës në basketboll të zhvillohen pa praninë e tifozerive ...

Kombëtarja e Kosovës në basketboll publikoi listën për ndeshjet e nëntorit

Selektori i kombëtares së Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit nëntor.

Një person i arrestuar dhe liruar më pas lidhur me aksidentin ku vdiq basketbollisti Gazmend Sinani

Një person me inicialet A.M. i lindur më 1992, është arrestuar lidhur me aksidentin ku mbeti i vdekur Gazmend Sinani, basketbollist i Kombëtares së Kosovës dhe mbetën ...