Postet nga: FC Malisheva

Futbollisti i talentuar i Malishevës

Ekipi i futbollit FC Malisheva ka në radhët e saj edhe një 17-vjeçar të talentuar që është maturant në gjimnazin “Hamdi Berisha” në Malishevë.

Ndërron renditja, ky është lideri i ri i Superligës së Kosovës në futboll

Superliga e Kosovës në Futboll ka një lider të ri pas përfundimit të ndeshjeve të sotme.

Këto janë tri takimet e sotme në futbollin vendor

Në kuadër të xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës në Futboll sot në program janë tre takime shumë interesane.

FC Malisheva ankohet në referimin e Genc Nuzës: Ishte i anshëm e vulgar

Klubi i futbollit Malisheva ka lëshuar një reagim gjatë ditës së sotme.

Azem Bejta shkon në Malishevë

Malisheva ka njoftuar se ka transferuar qendërmbrojtësin Azem Bejta nga Drenica.

Malisheva shkruan historinë, inkuadrohet në Superligë

Malisheva edhe zyrtarisht është shpallur kampione e Ligës së Parë në Grupin A.

Malisheva mposht Trepçën dhe i afrohet inkuadrimit në Superligë

Malisheva ka shënuar fitore të madhe ndaj Trepçës me rezultat 4-2, në kuadër të xhiros së 26-të në Ligën e Parë, Grupi A.

Për shkak të borës u shty ndeshja Liria - Malisheva

Ndeshja e xhiros së 18-të në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në futboll në mes të Lirisë dhe Malishevës do të zhvillohet nesër ...