Postet nga: FC Drita

Drita mposht Dukagjinin dhe vazhdon kryesimin në Superligë

Drita ka vazhduar me fitore duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Flet trajneri i Dritës pas fitores ndaj Vushtrrisë: Futbollistët po tregojnë pjekuri në çdo ndeshjes

Drita ka vazhduar me fitore në Superligë, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat të thellë 4-0, në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në ...

Drita fiton me rezultat të thellë ndaj Vushtrrisë

Drita ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë me rezultat 4-0, në stadiumin “Ferki Aliu”, ndeshje e vlefshme për xhiron e 26-të në Superligën e Kosovë...

Drita e mposht Trepçën ’89 dhe rimerr kreun e tabelës

Drita ka shënuar një fitore të rëndësishme si mysafir ndaj Trepçës ’89, me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 24-të në Superligën e Kosovë...

Rezultatet e pjesës së parë në ndeshjet Ferizaj – Gjilani, Trepça ’89 – Drita

Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet Ferizaj – Gjilani dhe Trepça ’89 – Drita.

Betim Haxhimusa nënshkruan kontratë të re me Dritën

Sulmuesi ferizajas, Betim Haxhimusa, do të jetë lojtar i Dritës deri në vitin 2022, ka njoftuar skuadra gjilnaasepërmes faqes zyrtare në Facebook.

Drita lidere e Superligës, mposht Flamurtarin (FOTO)

Drita e ka nisur fazën e tretë në Superligën e Kosovës me fitore, duke e mposhtur Flamurtarin me rezultat 1-0.

Ardian Cuculi deri në vitin 2022 te Drita

Qendërmbrojtësi shqiptar Ardian Cuculi, do të jetë pjesë e skuadrës gjilanse Drita, deri në vitin 2022.