Postet nga: FC Drita

Lojtarët e klubit "Drita” testohen për COVID-19 para udhëtimit për në Zvicër

Lojtarët e ekipit të futbollit “Drita” janë testuar gjatë ditës së djeshme për COVID-19, për shkak se ata do të udhëtojnë drejt Zvicrës.

Ballkani kërkon daljen në garat europiane, Drita shkon për festë në Suharekë

Ballkani dhe Drita do të luajnë sot për synime krejtësisht të kundërta, në kuadër të xhiros së fundit në Superligën e Kosovës.

Festë e çmendur nga Drita pas shpalljes kampion

Drita edhe zyrtarisht është kampione e Superligës së Kosovës për sezonin 2019/2020, pas barazimit 2-2 në ndeshjen Gjilani – Ballkani.

Trajneri i Dritës flet pas fitores ndaj Drenicës

Drita ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Drenicës  me rezultat 1-0, në kuadër të xhiros së 32-të në Superligë.

Drita mposht Drenicën dhe i afrohet titullit të kampionit

Drita ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Drenicës me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës ...

Drita – Drenica mbyllet pjesa e parë pa gola

Është mbyllur pjesa e parë mes Dritës dhe Drenicës pa gola, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Trajneri i Dritës pas humbjes ndaj Gjilanit: Në fushë nuk fitoi skuadra më e mirë

Gjilani e ka fituar derbin e qytetit duke e mposhtur Dritën me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 31-të Superligës së Kosovës në futboll. Trajneri ...

Nuhiu i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës

Drita ka marrë një pikë të vlefshme për titullin e kampionit duke barazuar me Prishtinën në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë me rezultat 1-1.