Postet nga: FC Drita

Tifozi pëson arrest kardiak, ekipet mjekësorë të Ballkanit dhe Dritës e shpëtojnë nga më e keqja

Një shikues ka pësuar arrest kardiak sot gjatë zhvillimit të ndeshjes mes FC Ballkanit dhe FC Dritës, në Suharekë.

Këto janë dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

Sulmuesi i Dritës më i miri i javës së 17-të në Superligën e Kosovës në Futboll

Sulmuesi i Dritës nga Gjilani, Marko Simonovski, është shpallur “Ylli i Javës” në kuadër të javës së 17-të në Superligën e Kosovës në Futboll.

Nuhiu: Kishim nevojë për fitore

Pas dy humbjeve dhe dy barazimeve, Drita e ka gjetur rrugën e fitoreve duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 0-2 në kuadër të xhiros së 10-të në Superligë.

FC ‘Drita’ dhe Teatri i Qytetit të Gjilanit nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Klubi Futbollistik FC “Drita nga Gjilani dhe Teatri i Qytetit të Gjilanit kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi.

Drita kalon në epërsi ndaj Feynoordit

Ekipi i futbollit Drita nga Gjilani po luan ndeshjen kthyese me skuadrën Feynoord të Holandës.

Drita dhe Llapi kërkojnë kualifikimin në rundin e dytë në Ligën e Konferencës

Drita dhe Llapi sonte do t’i luajnë ndeshjet kthyese në kuadër të rundit të parë në Ligën e Konferencës.

Zyrtare: Drita përforcohet me sulmuesin Almir Kryeziu

Almir Kryeziu është bërë me skuadër të ri.