Postet nga: fbi

FBI publikon dokumentet rreth hetimeve për përfshirjen ruse në zgjedhje

Byroja e Hetimeve Federale (FBI) ka publikuar dokumente që lidhen me përgjimet e kampanjës së këshilltarit të Donad Trump për dyshimet mbi ndikimin rus në zgjedhjet ...

Shkarkohet Zëvendësdrejtori i FBI-së

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA-së, Jeff Sessions ka shkakuar zëvendësdrejtorin e FBI-së Andrew McCabe, i cili është kritikur nga presidenti Donald Trump se ka shfaqur “paragjykim” ...

Trump: Memorandumi më Ka Shfajësuar Plotësisht nga Çështja Ruse

Presidenti amerikan, Donald Trump ka pretenduar se ai është shfajësuar plotësisht pas publikimit të memorandumit të shkruar nga republikanët, i cili supozon se FBI-ja ka abuzuar me ...

Publikohet Memorandumi Kontravers në SHBA, Akuzohet FBI-ja dhe Departamenti i Drejtësisë

Republikanët e Komitetit të Inteligjencës në Dhomën e Përfaqësuesve kanë publikuar një memorandum kontravers, i cili akuzon FBI-në dhe Departamentin e Drejtësisë, të kenë ...

Jep Dorëheqje Zëvendësdrejtori i FBI-së

Zëvendësdrejtori i Byrosë Federale të Hetimeve në SHBA (FBI), Andrew McCabe, ka dhënë dorëheqje, raportojnë mediat amerikane.

Haradinaj: Nëse e Shohim të Nevojshme Mund ta Ftojmë FBI-në

Kryeministri i Kosovës ka folur rreth vrasjes së Oliver Ivanoviqit që ka ndodhur sot në mëngjes në Mitrovicën Veriore.