Postet nga: fbi

Prokuroria përfundon paraqitjen e argumenteve në gjyqin kundër Hunter Biden, djalit të presidentit të SHBA-së

Prokurorët federalë mbyllën të premten (07.06.2024) paraqitjen e argumenteve në çështjen kundër djalit të presidentit Joe Biden, Hunter Biden, me dëshmitarë të fundit në përpjekje pë...

Policë, prokurorë e zyrtarë të IPK-së të Kosovës trajnohen nga agjentë të FBI-së

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se policë e prokurorë kosovarë, si dhe zyrtarë të Inspektoratit Policor të Kosovës, janë trajnuar nga agjentë të Byrosë Federale ...

Revista Time: Brenda Programit të Shtëpisë së Bardhë për t’i shpërndarë informacionet sekrete të Amerikës

Në pasditen e 27 shtatorit (2023), një ekspert për Ballkanin në Shtëpinë e Bardhë mori një telefonatë shqetësuese nga një agjenci e inteligjencës së SHBA-së në të cilë...

Ish-zyrtari i FBI-së dënohet me 28 muaj burg për marrjen e 225 mijë dollarëve, fshehjen e kontakteve me zyrtarët e Shqipërisë

Gjykata federale e Uashingtonit e dënoi me 28 muaj burgim ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, “për shkelje të rëndë të besimit të publikut”, lidhur me 225 mijë dollarët ...

SHBA: FBI po i heton kërcënimet e drejtuara ndaj gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë të Kolorados pas vendimit ndaj ish presidentit Trump

Policia e Kolorados po punon me FBI-në për t’i hetuar kërcënimet e drejtuara ndaj gjyqtarëve të gjykatës supreme të shtetit pas vendimit të saj ...

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Gazetare: Keida Kostreci

Qëllohet për vdekje njeriu që e kërcënonte presidentin amerikan Biden 

Një burrë që postoi kërcënime të dhunshme kundër Presidentit Joe Biden dhe zyrtarëve të tjerë në internet u qëllua për vdekje gjatë një bastisjeje ...

FBI paralajmëron për vjedhje nga Kina të teknologjisë amerikane të Inteligjencës Artificiale

Kina po vjedh teknologjinë e Inteligjencës Artificiale të zhvilluar nga Shtetet e Bashkuara për të ushqyer aspiratat e veta dhe për të kryer operacione të shtrirjes së ...