Postet nga: faton fetahu

Fetahu: Në rrethana normale Besnik Bislimi do të duhej të shkonte në ndalim për 48 orë

Për avokatin Faton Fetahu, zëvendëskryeministri Besnik Bislimi sonte nuk do të duhej të bënte gjumin në banesën e tij por duhej të shkonte në ndalim ...

Avokati Faton Fetahu: Deputeti Lushtaku bëri akt simbolik kur spërkati me ujë kryeministrin

Avokati Faton Fetahu e ka quajtur skandalin më të madh që nga paslufta audio-incizim e publikuar ku janë duke folur shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza ...

Fetahu: Procesin zgjedhor në veri mund ta quajmë improvizim zgjedhor

Avokati Faton Fetahu mendon se zgjedhjet e fundit në veri nuk mund të quhen proces zgjedhor por improvizim zgjedhor.

Fetahu: PDK-ja e bindur se Ligjin për KPK-në Vetëvendosje e ka bërë për qëllime politike

Faton Fetahu, avokat i PDK-së, është shprehur i bindur që Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës Qeveria e ka bërë vetëm për qëllime ...

Fetahu: Neni 7 i Planit franko-gjerman thotë autonomi për serbët

Avokati Faton Fetahu në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se ka mospajtim të thellë sa i përket pikave 7 dhe 10 të Planit franko-gjerman. Kryeministri i Kosovës, Albin ...

Fetahu: Kosova ka hequr dorë nga njohja

“Marrëveshja më e dëmshme që kur Kosova është në dialog me Serbinë”.

PDK e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Byronë Shtetërore për konfiskim të pasurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dërguar Ligjin për Byronë Shtetërore për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme në Gjykatën Kushtetuese, për vlerësim të ...

Avokati i Fadil Kodrës: Klienti im u shkarkua pasi nuk iu nënshtrua vullnetit politik të Sveçlës e Kurtit

Kryeministri Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të Agjencisë për Menaxhimin Emergjent, Fadil Kodrën.