Postet nga: faton dalladaku

Albulena Haxhiu sqaron raportin e saj me kompaninë e Faton Dalladakut

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas publikimit në disa portale të një dokumenti të nënshkruar nga ajo, përmes të cilit ofertonte në emër të ...

Gjyqtares i duhet më shumë kohë për përpilimin e aktgjykimit ndaj Rrahim Hashimit e Kadri Rexhepit

Dje është bërë një muaj nga momenti kur Gjykata e Prishtinës shpalli vendimin me të cilin dënoi Rrahim Hashimin dhe Kadri Rexhepin nën akuzat e prokurorisë ...

VIDEO - Momenti kur Rrahim Hashimi e Kadri Rexhepi dënohen dhe dalin nga gjykata

Gjykata e Prishtinës i ka dënuar Kadri Rexhepin dhe Rrahim Hashimin në akuzat për mashtrim të Faton Dalladakut lidhur me ndërtimin e një spitali në Prishtinë.

Gjykata nuk pranon t’i shfaqë filmimet ku përmenden Kadri Veseli e Xhavit Haliti

Gjykata e Prishtinës po gjykon Rrahim Hashimin dhe Kadri Rexhepin nën akuzat për mashtrim ndaj Faton Dalladakut duke u paraqitur si njerëz të afërm të ...

Inçizimet shtyen seancën ndaj të akuzuarve Rrahim Hashimi e Kadri Rexhepi

Gjykimi ndaj Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit të akuzuar nga Prokuroria për mashtrim në bashkëkryerje u shty. Sipas gjyqtares së vetme gjykues, Medie Bytyqi, shqyrtimi gjyqësor lidhur ...

Dëshmitari në gjykimin ndaj Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit përmend Kadri Veselin

Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, të cilët nga prokuroria po akuzohen për veprën penale mashtrim në bashkëkryerje janë ballafaquar me administrimin e provave materiale në seancë...

Dëshmitari: Rrahim Hashimi e Kadri Rexhepi kërkuan para në emër të Kadri Veselit

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seancë në rastin e Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit, të cilët nga Prokuroria po akuzohen për veprën penale - ...

Emri i Kadri Veselit përmendet në gjykimin për mashtrim

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca e gjykimit ndaj të akuzuarve për mashtrim në bashkëkryerje, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi.