Postet nga: Faton Bislimi

Bislimi: LDK nuk ka asnjë borxh për ta bërë kuorumin për Presidentin

LDK do të votojë vetëm që të mos krijohet krizë institucionale në vend.

Djemtë e Ibrahim Rugovës mbështesin kandidatin e LDK-së për deputet

Kandidati i LDK-së për deputet, Faton Bislimi ka vizituar rezidencën e familjes Rugova.

Faton Bislimi: Pretendoj ta bëj Kosovën më mirë se Zvicra e Britania

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, në debatin "Kallxo Pernime" ka komentuar njërën nga pikat e marrëveshjes së 4 shtatorit në Uashington, atë për ndaljen e Kosovës ...

Bislimi i LDK-së: Kosova me kaçik të vetin nuk mund të anëtarësohet në asnjë organizatë

Ish-deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, në debatin "Kallxo Pernime" ka komentuar njërën nga pikat e marrëveshjes së 4 shtatorit në Uashington, në të cilën Kosova ishte pajtuar ...

Faton Bislimi: Zyra për Luginën e Preshevës nuk ka lidhje me zgjedhjet në Kosovë

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi, në emisionin "Kallxo Pernime" ka folur për nismën e Qeverisë në detyrë për aprovimin e programit të punë...

Faton Bislimi: Qeveria nuk ka hezituar t’i dalë përballë Kuvendit

Në diskutimin e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës lidhur me punën e Kuvendit gjatë këtij viti si dhe përballjen e tij në dialogun me Serbinë, ...

Deputeti i LDK-së: Pllaka për Bob Dole përmban të pavërteta, të evitohet skandali i turpshëm!

Deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, ka reaguar ndaj përmbajtjes së pllakës përkujtimore të inauguruar sot në  Prishtinë bashkë me bustin e senatorit amerikan, Bob Dole.

LDK nuk e përkrah rezolutën e LVV, kjo e fundit nuk e njeh legjitimitetin e qeverisë

Faton Bislimi nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se për LDK-në është e pa pranueshme rezoluta e LVV-së lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.