Postet nga: Fatmir Krasniqi

Ish asamblistja e partisë KDTP-së dënohet me 250 euro për mosdeklarim të pasurisë

Cenet Zubani, ish asambliste e partisë KDTP – Kosova Demokratik Türk Partisi sot është dënuar me 250 euro gjobë nga gjykata e Prizrenit.

Gjykimi ndaj ish-rektorit Vataj, dëshmitari: Rektori është përgjegjës për zbatimin e vendimeve të inspektoratit

Në gjykimin ndaj ish rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj, në cilësinë e dëshmitarit sot ka dhënë dëshminë Adem Sallauka.

Shtyhet gjykimi ndaj ish rektorit Ramë Vataj, i akuzuar për cenim të së drejtës së punës

Në mungesë të dëshmitarit Adem Sallauka, sot ka dështuar të mbahet seanca e paraparë ndaj Ramë Vatës, ish rektor i universitetit “Ukshin Hoti”.

Mungon dëshmitari, shtyhet gjykimi ndaj ish rektorit Ramë Vataj

 

Akuzohet për dhunë psikologjike, fizike e seksuale ndaj bashkëshortes, prizrenasi dënohet me burg dhe gjobë

Gjykata e Prizrenit e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar me 1 vit burgim dhe 500 euro gjobë të pandehurin D.Q., i cili po akuzohet për dhunë në ...

Dënohen të akuzuarit për vjedhjen e motoçikletës në Mamushë

Gjykata e Prizrenit ka shpalluar aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve A.M., Gj.M. dhe B.E., të akuzuar për vjedhje të rëndë në bashkëkryerje.

Djali i axhës së ministrit të Nismës Socialdemokrate në prag të përfitimit të një granti në vlerë mijëra euro

Biznesi i djalit të axhës së ministrit në detyrë të Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqit, ka hyrë në listën preliminare për përfitimin e një subvencioni të ...

Prizren, paraburgim për djalin që dyshohet se e kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit E.F., i dyshuar për kanosje ndaj ...